Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ochrona obiektów. Kiedy stała, a kiedy doraźna?

W dobie licznych zagrożeń, coraz więcej firm oraz osób prywatnych rozważa skorzystanie z usług ochrony. Usługi te różnią się między sobą sposobem działania, dlatego część zainteresowanych nie wie dokładnie, które z nich będą najlepiej odpowiadać ich potrzebom. W tym artykule postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy stałą a doraźną ochroną obiektów, co z pewnością pomoże w wyborze właściwej opcji.
Na czym polega ochrona doraźna?
Ochrona doraźna w dużej mierze odbywa się zdalnie, gdyż grupa interwencyjna przyjeżdża na teren obiektu jedynie wówczas, gdy działający system monitoringu poinformuje o zaistnieniu niepożądanego zdarzenia. Może to być na przykład odnotowanie ruchu lub nieuprawnione otwarcie drzwi, wykryte przy pomocy zainstalowanych w obiekcie specjalistycznych czujników. By móc skorzystać z tego rodzaju zabezpieczenia, najpierw musimy wyposażyć posesję w odpowiedni system, który prześle informacje do wybranej firmy. Część agencji ochrony oferuje jednak kompleksowe usługi, obejmujące zarówno zainstalowanie czujników, jak i podjęcie interwencji w razie zagrożenia. Warto wiedzieć, że ochrona doraźna to również usługi w zakresie zabezpieczania imprez masowych. W takiej sytuacji firma ochroniarska wynajmowana jest jedynie na czas konkretnego wydarzenia, podczas którego oddelegowani pracownicy czuwają nad bezpieczeństwem uczestników.
Przeczytaj również: Najważniejsze zasady związane z ochroną imprez masowych
Czym jest ochrona stała?
Ten rodzaj ochrony polega na ciągłej obecności ochroniarzy w obrębie zabezpieczanego obiektu. Wykwalifikowani pracownicy wynajętej agencji ochrony, na przykład Best-Security, kontrolują między innymi osoby wchodzące, sprawdzając ich dane oraz weryfikując uprawnienia do przebywania na chronionym terenie. Co więcej, pracownik ochrony może w pewnym zakresie kontrolować wnoszone i wynoszone przedmioty, a także używać środków przymusu bezpośredniego w wymagających tego sytuacjach. Zwykle do zadań ochroniarzy należy również obserwacja obrazu z kamer monitoringu, by w razie potrzeby samodzielnie interweniować lub wezwać niezbędne służby porządkowe. Ochrona stała sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie występuje zwiększone ryzyko konieczności zwalczania niepożądanych zachowań, takich jak chociażby kradzieże. Warto z niej skorzystać również wówczas, gdy niezbędna jest ścisła kontrola przebywających na terenie osób.
Przeczytaj również: W trosce o bezpieczeństwo. Ochrona na imprezach masowych
Przeczytaj również: Prewencja i jej znaczenie w działaniach firm ochroniarskich
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana